Szczyty Życia Elbrus Expedition 2013

Trwają przygotowania do wyprawy Szczyty Życia Elbrus Expedition 2013. Projekt wspiera Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia.

Przed podopiecznymi Fundacji Pokonaj Raka kolejne wyzwanie i kolejny szczyt. Tym razem przygotowują się do sierpniowego wejścia na Elbrus (5642 m n.p.m.). To już czwarta wyprawa Fundacji Pokonaj Raka realizowana w ramach projektu Szczyty Życia. Jego celem jest  zwrócenie uwagi na  ogólnoświatowy problem  walki z chorobą nowotworową.

Chorzy na raka zdobyli już : Mt. Blanc (4810 m n.p.m.) , Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), Aconcagua (6960 m n.p.m.). Do wyprawy Szczyty Życia Elbrus Expedition 2013 przygotowują się: Juliusz Pietrzak z Łodzi (neuroblastoma), Agata Spietelun z Gdańska (rak jelita grubego), Zbyszek  Wiśniewski  z Gdyni (nowotwór żołądka) oraz Agnieszka Ostrowska  z Olkusza,  która wygrała walkę z czerniakiem. Najpierw czeka ich trekking wokół masywu Mt. Blanc, potem zdobycie najwyższego szczytu Słowenii  (Triglav 2810 m n.p.m.),  na który wyruszą 2 sierpnia.