Rozmowa z Natalią Maśnik, laureatką konkursu Kosmetyczka Roku

Natalia Maśnik – studentka Kosmetologii i Fizjoterapii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Zajęła 2. miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie “Kosmetyczka Roku 2013”, organizowanym przez Bielenda Professional.

Paweł Czerenko: Gratuluję sukcesu! Czy już do Ciebie dotarło, że jesteś druga w Polsce?

Natalia Maśnik: Dziękuję bardzo! Emocje po finale zaczynają opadać i chyba pomału zaczynam uświadamiać sobie fakt, że się udało! Mimo tego, że starałam się przygotować oraz wypaść najlepiej jak potrafię, to do samego końca miałam bardzo mieszane uczucia względem tego, jak sobie poradziłam i jaki będzie werdykt jury.

PC: A jak wyglądała rywalizacja w finale konkursu?

NM: Każdy z uczestników miał do wykonania (wcześniej podany do wiadomości) zabieg nawilżający Aqua Pourin z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta  –  korzystając oczywiście z kosmetyków Bielenda Professional. Wykonanie wszystkich czynności musiało zmieścić się w godzinie w warunkach takich, jak w salonie kosmetycznym, pod uważnym okiem jury. W trakcie przeprowadzania zabiegu musiałam tłumaczyć co, jak i dlaczego – np. uzasadnić wybór kosmetyków, jak działają ich składniki aktywne, podać przeciwwskazania do zabiegu czy używanego sprzętu. Dodatkowo jury stawiało pytania z zakresu kosmetologii i kosmetyki, aby sprawdzić naszą wiedzę teoretyczną.

PC: Jakie emocje temu towarzyszyły?

NM: Mimo stresu i zdenerwowania – który prawie zawsze towarzyszy podobnym przedsięwzięciom, cały konkurs wspominam jak najbardziej pozytywnie. Piękne było to, że uczestnicy konkursu wspierali się nawzajem. Wspaniale wspominam spotkania zorganizowane poza konkursem, takie jak wspólne wyjścia na obiad z pozostałymi uczestnikami oraz kolacja z Panem Jackiem Bielenda i jego żoną Katarzyną Bielenda, podczas której panowała bardzo przyjemna, wręcz rodzinna atmosfera.

PC: Co zamierzasz zrobić z nagrodą?

NM: Część z wygranej pieniężnej przeznaczę na pewno na dalszy rozwój swoich umiejętności zawodowych. Zamierzam wybrać się na szkolenie z Ayurwedy – organizowane przez KWSPZ i Studio Promocji Kosmetyki Profesjonalnej.

Bardzo cieszy mnie również druga cześć nagrody tzn. voucher na kosmetyki firmy Bielenda Professional, ponieważ cenie sobie tą markę, wysoką jakość ich produktów, a także przyjemność i efekty z ich stosowania.

PC: Jakie masz plany na swoją zawodową przyszłość?

NM: Swoja przyszłość zawodową chciałabym związać m.in. z organizowaniem szkoleń w dziedzinie kosmetologii i masażu. Oczywiście cały czas pragnę pogłębiać wiedzę i doświadczenie, brać udział w szkoleniach, konferencjach, kształcić się i realizować.  Zdobycie drugiego miejsca oraz sam udział w konkursie na kosmetyczkę roku był olbrzymim doświadczeniem, a także otworzył przede mną wiele możliwości.

Pomimo tego, że nie mam pewności, jak potoczy się moja kariera zawodowa, wiem, że gdyby nie studiowanie kosmetologii chwila obecna i przyszłość nie byłyby tak ekscytujące!

Korzystając z okazji chciałabym również podziękować władzom uczelni KWSPZ i jej studentom za ogromne wsparcie, a także za wszystkie oddane na mnie głosy w dodatkowym konkursie wyboru ulubionej kosmetyczki internautów.