Przedłużenie terminu zwrotu materiałów bibliotecznych

Szanowni Państwo,

przypominamy, że istnieje kilka sposobów na przedłużenie/prolongowanie wypożyczonych materiałów bibliotecznych. Poniżej przedstawiamy wszystkie możliwości.

1. Prolongata telefoniczna

Dzwoniąc pod numer telefonu (12) 633 51 86, wewnętrzny 431 łącza się Państwo z biblioteką. Po podaniu swojego nazwiska bibliotekarz może prolongować wypożyczone książki pod warunkiem, że nie są one zarezerwowane przez innego czytelnika. W przypadku rezerwacji przez innego użytkownika, prolongata jest niemożliwa – książkę należy zwrócić do biblioteki.

2. Prolongata za pomocą wiadomości e-mail

Mogą Państwo napisać e-mail do biblioteki z prośbą o przedłużenie wypożyczonych pozycji. W treści wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko oraz numer albumu. Adresy kontaktowe to:

biblioteka@kwspz.pl lub bibliotekakwspz@gmail.com.

3. Prolongata samodzielna

Każda osoba, która założyła kartę w bibliotece ma indywidualny dostęp do swojego konta. Aby za jego pomocą przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych materiałów, należy wejść na stronę www biblioteki, a następnie w katalog. W prawym górnym rogu widnieje opcja „zaloguj”. Identyfikatorem Państwa jest numer pesel lub adres e-mail, hasło to numer albumu. Po zalogowaniu z lewej strony w opcji „wypożyczenia” należy wcisnąć „prolonguj”.

Uwaga! Za pomocą katalogu elektronicznego mogą Państwo prolongować książki dwukrotnie. Po dwukrotnym przedłużeniu, nie ma możliwości dalszej, SAMODZIELNEJ prolongaty. Informuje o tym komunikat:

Operacja nie może zostać zrealizowana!

Przyczyna błędu: Wyczerpany maksymalny czas wypożyczenia

Jeśli Państwo nadal chcą korzystać z wypożyczonych pozycji, należy skontaktować się z biblioteką. Książki mogą być przedłużone przez bibliotekarza, pod warunkiem, że nie zostały one zarezerwowane przez innego użytkownika.