Dostępność

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia nieustannie dokłada wszelkich starań, żeby strona kwspz.pl była dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od urządzenia, systemu operacyjnego, przeglądarki, rozdzielczości ekranu czy też oprogramowania czytnika ekranu,

W celu ułatwienia korzystania z czytników takich jak Jaws, NVDA, VoiceOver, Window Eyes, Supernova, utworzono kontrastową wersję strony kwspz.pl bez ozdobników graficznych. Przełączanie na wersję kontrastową lub graficzną znajduje się w nagłówku strony (po prawej stronie).

Oprócz myszki po witrynie można się poruszać za pomocą klawiatury. Klawisz „TAB” przesunie kursor do każdej z opcji nawigacji lub linków na ekranie. Naciskając Enter nastąpi przejście do zaznaczonego odnośnika. Używając strzałek „w dół” i „w górę” można przewijać stronę.

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia będzie dążyć do spełnienia poziomu AA Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0. Na dzień dzisiejszy witryna jest zgodna ze specyfikacją HTML5.

 

PEŁNOMOCNIK REKTORA ds. OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Joanna BROŃKA
Dyżur: wtorek 16:00-17:30 oraz w wybrane soboty (po wcześniejszym uzgodnieniu przez e-mail)
tel. 12 633 51 86 wew. 431
j.bronka@kwspz.pl