Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Zapomoga
Zapomoga jest formą doraźnej, bezzwrotnej pomocy dla studenta, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej.
Zapomoga przyznawana jest wyłącznie na wniosek studenta. Wniosek o zapomogę należy złożyć niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 4 miesięcy od daty zdarzenia uprawniającego do przyznania świadczenia.
Zgodnie z § 15 ust. 6 Regulaminu świadczeń dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia do zdarzeń, które uzasadniają wystąpienie studenta z wnioskiem o przyznanie zapomogi zalicza się w szczególności:
- powódź,
- pożar,
- ciężką chorobę studenta lub członka jego najbliższej rodziny,
- śmierć najbliższego członka rodziny,
- kradzież,
- przejściową, szczególnie trudną sytuację materialną.
WYMAGANE DOKUMENTY
Wniosek w wersji papierowej wraz z wymaganą dokumentacją należy złożyć po uprzednim wypełnieniu wniosku w wersji elektronicznej w systemie ZESZU ( Wirtualny Dziekanat). Niewypełnienie wniosku w wersji elektronicznej uniemożliwia złożenie wniosku w wersji papierowej Do wniosku należy dołączyć dokumenty poświadczające zdarzenie np.: zaświadczenie z policji, straży pożarnej czy inne zaświadczenia właściwych instytucji i urzędów potwierdzające okolicznoścu opisane we wniosku. W przypadku śmierci najbliższego członka rodziny dokumentem wymaganym jest akt zgonu.
ZASADY PRZYZNAWANIA
Zapomogę przyznaje Komisja Stypendialna dla Studentów KWSPZ w drodze decyzji administracyjnej. Zapomoga jest świadczeniem jednorazowym. W roku akademickim można otrzymać maksymalnie dwie zapomogi z zastrzeżeniem, iż z powodu danego zdarzenia można wnioskować o jedną zapomogę.
Zapomogi nie może otrzymać student, który:
- ukończył studia drugiego stopnia lub jednolite magisterskie,
- jest studentem studiów pierwszego stopnia i ukończył już studia pierwszego stopnia na drugim kierunku,
- studiuje powyżej 12 semestrów, z zastrzeżeniem, że na studiach pierwszego stopnia świadczenie przysługuje przez maksymalnie 9 semestrów, a na studiach drugiego stopnia przez 7 semestrów.