Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś życie

W dniach 25 – 27.10.2013 r. odbyła się Konferencja dla Ambasadorów Fundacji DKMS Polska, której głównym tematem był projekt skierowany do studentów: „Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie”. Na spotkaniu pojawiło się ok. 190 studentów z całej Polski, w tym Studentka naszej Uczelni.  Naszym wspólnym celem stało się stworzenie akcji, która pozwoli zarejestrować jak największą ilość ludzi w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Na Konferencji przekazano nam całą niezbędną wiedzę, która potrzebna nam będzie w dniach: 11 – 12 grudzień 2013r,  gdzie jednocześnie na wszystkich Uczelniach w Polsce odbędzie się wielki finał akcji. Podczas tych dni grupa wolontariuszy będzie rejestrować chętnych ludzi, którzy chcą uratować komuś życie.

Zostanie potencjalnym dawcą to bardzo poważna decyzja, którą podejmujemy na całe życie. Należy pamiętać o tym, że rejestracja zajmuje chwilę, a pobranie 4ml krwi lub wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka nie boli. Kiedyś, za rok, dwa, pięć czy dziesięć lat, dawca może otrzymać telefon z informacją, że jest pacjent, któremu być może, można uratować życie. Projekt „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie” ma również charakter edukacyjny. Jednym z kluczowych aspektów projektu jest przekazanie wiedzy na temat:

– co oznacza być potencjalnym dawcą,

– problematyki dawstwa szpiku kostnego w Polsce,

– dojrzałości w momencie rejestracji jako potencjalny dawca.

 

Rejestracja na naszej Uczelni odbędzie się w sali nr 31 (III piętro) przy ul. Krowoderskiej 73 w dniach 11 – 12 grudnia 2013 r. godz. 11:00  – 18:0.

Zapraszamy!

 

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na stronie:

http://www.dkms.pl/szkoly-i-inne-organizacje/dkmsplstudent/index.html