Wykłady otwarte – Odżywianie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych a w szczególności Studentów i Pracowników KWSPZ na wykłady otwarte, które odbędą się 28 i 29 czerwca br., godz. 12.00, sala 10, Kraków, ul. Krowoderska 73.

wyykendowe wyklady otwarte

Dr Barbara Frączek – Żywienie w sporcie

28.06.2014 r. (sobota), godz. 12.00

Dr Barbara Frączek – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk biologicznych. Od 2004 roku adiunkt na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, pracownik Zakładu Medycyny Sportowej i Żywienia Człowieka. Działalność dydaktyczno-naukowa skoncentrowana wokół zagadnień fizjologii i żywienia człowieka, a w szczególności dietetyki sportowców. Wykładowca na szkoleniach i kursach instruktorskich, trenerskich oraz studiach podyplomowych z zakresu dietetyki. Od 2003 roku – konsultant żywieniowy sportowców trenujących wyczynowo, m.in. zawodników kadry Polski w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, kajakarstwie slalomowym górskim, wioślarstwie i tenisie.

Dr n. med. Maciej Pilecki – Zaburzenia odżywiania – obraz kliniczny i terapia

29.06.2014 r. (niedziela), godz.12.00

Dr n. med. Maciej Pilecki – specjalista psychiatra, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, lider grup Balinta STB, psychoterapeuta PTP, PTPP, EAP i superwizor PTP. Pełniący obowiązki Kierownika Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży UJ CM, kierownik Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Przewodniczący elekt Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP. Wychowanek i wieloletni pracownik krakowskiej Katedry Psychiatrii. Kierownictwo Oddziału i Kliniki objął po dwuletnim pobycie w Kanadzie, gdzie pełnił funkcję adiunkta (assistant professor) i szefa zespołu leczenia zaburzeń odżywania się Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Queens University i Szpitalu Uniwersyteckim w Kingston. Autor wielu publikacji naukowych z psychiatrii wieku rozwojowego, psychoterapii, terapii rodzin oraz zaburzeń odżywiania. Doświadczony wykładowca i nauczyciel psychiatrii i psychoterapii.