Uczelniana Konferencja Studenckich Kół Naukowych

 

Koła naukowe

W dniu 9.05.2011 r. w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia odbyła się Uczelniana Konferencja Studenckich Kół Naukowych. Brali w niej udział studenci fizjoterapii i kosmetologii, zarówno studiów licencjackich, jak i magisterskich.

Uczestnicy zaprezentowali nurtujące ich tematy, a komisja, w której skład wchodzili: Prorektor KWSPZ prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk , prof. dr hab. Dariusz Mucha (W-ce Dyrektor Instytutu Fizjoterapii Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu) oraz Prodziekan KWSPZ mgr Paulina Mazur-Kurach chętnie brała udział w dyskusji i rozwiewała wszelkie wątpliwości.

Pierwsze miejsce w naukowej rywalizacji zajęła:

  • Anna Schabowska – studentka fizjoterapii KWSPZ, która zajmowała się „Wpływem techniki Pilatesa na fizjoprofilaktykę inkontynencji moczu u kobiet„.

Drugie miejsce otrzymali ex aequo:

  • Wojciech Czarnecki – student fizjoterapii KWSPZ – ” Profilaktyka chorób kręgosłupa
  • Konrad Mieckowski – student AWF w Krakowie – ” Wpływ pływania i ćwiczeń na korekcję i poprawę wydolności u dzieci i młodzieży z plecami okrągłymi w środowisku wodnym

Trzecie miejsce zajęły ex aequo studentki kosmetologii KWSPZ:

  • Joanna Niemiec i Anna Ziarkowska badające ” Szkodliwy wpływ używek na przebieg ciąży i rozwój dziecka
  • Daria Saferna i Sabina Serafin z tematem ” Łuszczyca pospolita„.

Przyznane zostały również wyróżnienia, które otrzymali:

  • Anna Oleksy i Ewa Miara – studentki kosmetologii KWSPZ za pracę ” Aromaterapia w stresie
  • Jakub Zembaty – student fizjoterapii KWSPZ, który wprowadził nas w technikę Pilatesa.

Uczestnicy Konferencji otrzymają certyfikaty na uroczystym posiedzeniu Senatu Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, które odbędzie się 1.06 b.r. Dodatkowo czynny udział w Uczelnianej Konferencji Studenckich Kół Naukowych wiąże się w wpisem do suplementu ( część B ukończenia studiów).

Nasi studenci udadzą się niebawem do Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, gdzie zaprezentują swoje prace po raz kolejny na Międzynarodowej Konferencji Naukowej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.