Studentki KWSPZ na Turnieju Wiedzy Dietetycznej

W dniach 22-23 marca 2019 r. studentki Dietetyki i ekologicznej żywności: Aleksandra Kucharczyk, Klaudia Słota i Klaudia Krzyśko wraz z opiekunem dr inż. Pauliną Liszką brały udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Dietetycznej „Nutriada 2019”.

NUTRIADA

Konkurs organizowany był już po raz czwarty przez Kierunek Dietetyka Wydziału Lekarskiego UJ CM, a drużyna Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia z powodzeniem w nim zadebiutowała.

W pierwszym dniu zmagań 16 zespołów z całej Polski rywalizowało w 5 konkurencjach, w trakcie których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu dietetyki populacyjnej i dietetyki klinicznej, jak również umiejętnością rozpoznawania składu produktów na podstawie etykiet.

Drugi dzień konkursu wymagał od członków zespołu praktycznych umiejętności w zawodzie dietetyka. Po wylosowaniu przypadku klinicznego, uczestnicy mieli za zadanie przeprowadzić wywiad żywieniowy i skonstruować zalecenia dietetyczne. Właśnie w tej konkurencji nasza drużyna zwyciężyła!

Ostatecznie zajęliśmy wysokie 6 miejsce wśród 16 ośrodków akademickich z całej Polski. W czołówce było bardzo ciasno, bowiem do podium zabrakło zaledwie 3,6 pkt.

Bardzo serdecznie gratulujemy!