Sportowa niedziela w KWSPZ

DSC_0210

W niedzielę 29 maja 2016 r., Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia przy współudziale Wojskowego Klubu sportowego WKS Wawel oraz Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa zorganizowała Piknik edukacyjny „Żyj zdrowo – baw się na sportowo”. Piknik edukacyjny połączony był z Dniem Sportu dla studentów naszej Uczelni i był doskonałą okazją do rodzinnego, aktywnego spędzenia wolnego czasu połączonego z edukacja pod kątem zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania.

Uroczystego otwarcia pikniku dokonał Prorektor KWSPZ prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk, życząc studentom i wszystkim uczestnikom udanej zabawy, a także uczciwej rywalizacji w trakcie zawodów.

W ramach pikniku studenci kierunku dietetyki: Konrad Kijowski, Agnieszka Sołtys, Bernadetta Kapcia oraz Klaudia Jędrzejek, wykonywali pomiar składu ciała i udzielali wskazówek dotyczących ewentualnych zmian nawyków żywieniowych.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się również porady dietetyczne udzielane przez dr inż. Paulinę Liszkę, które z pewnością zaowocują w rozwój świadomości i lepsze wybory żywieniowe dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wydarzenie uświetnił wykład Pani prof. dr hab. Elżbiety Pisulewskiej na temat ziół i ich roli w żywieniu.

W trakcie pikniku odbywały się liczne konkursy i zabawy dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy z wielkim zaangażowaniem odgadywali warzywa i owoce wskazywane przez prowadzącego piknik aktora – Krzysztofa Bochenka .