POKONAĆ RAKA – wszystko jest możliwe

 

 

Wyprawa życia chorych na raka między innymi dzięki Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji  Zdrowia.

 

Aby znacząco zwiększyć szansę wyleczenia, chorzy na raka muszą podjąć aktywną walkę z chorobą zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Wiara i chęć walki są równie ważnym elementem terapii podobnie jak chirurgia, chemio i radioterapia. Walka z rakiem to często walka na śmierć i życie, wymaga niesamowitego wysiłku, wytrzymałości psychicznej i wytrwałości. Zdobywanie najwyższych szczytów jest metodą i symbolem takich spektakularnych zwycięstw.

Aby pomóc w tej walce chorym na raka i pokazać im, że raka można pokonać i wrócić do normalnego życia pełnego pasji i marzeń gdyńska fundacja „Pokonaj raka” przy udziale między innymi Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia zorganizowała i rozpoczęła  wyprawę na Kilimandjaro.

Kilimanjaro to miejsce gdzie wspinacze pokonują pieszo ponad 100 km, przemierzając tropikalny las deszczowy, wrzosowiska, pustynie, tundrę, śnieżne połacie i lodowe klify, a wszystko to niemal na równiku, po to, aby dotrzeć do samego wierzchołka Uhuru Peak.

Inicjatorem  projektu Szczyty życia  jest Prezes Fundacji „Pokonaj Raka” Katarzyna Gulczyńska, w ramach którego od lat odbywają się górskie wędrówki pacjentów chorych na raka po wierzchołkach masywów górskich jako symbolu walki z rakiem i pokonywania własnych szczytów leczenia.

Wyprawa rozpoczęła się 8 września 2012 r., i potrwa 10 dni a udział w niej biorą podopieczni  fundacji „Pokonaj raka”, którzy od lat zmagają się z chorobą nowotworową. Wszyscy dzielnie przeszli próbę kondycyjną podczas „ Mont Blanc Expedition 2012”, dzielnie każdego dnia stawiali się na wyznaczone alpejskie trasy.

„W tym roku uczestnicy wyprawy będą chcieli stanąć na najwyższym szczycie Afryki – Kilimandżaro. W ten sposób uświadomią sobie i pokażą innym osobom, które dowiadują się o chorobie, że raka można pokonać i wrócić do normalnego życia, pełnego marzeń i pasji” – podkreśla inicjatorka wyprawy, Katarzyna Gulczyńska.

trzymamy mocno kciuki, życzymy dużo sił podczas wyprawy a przede wszystkim zwycięstwa nad chorobą i powrotu  do życia pełnego pasji i marzeń…

obejrzyj relację z wyjazdu….