Nasze studentki w Aachen

W dniach 8 – 11 sierpnia br. dziewięć najlepszych studentek kierunku Kosmetologia brało udział w  prestiżowym seminarium „Wprowadzenie do Janssen Cosmetics: pielęgnacja skóry, znajomość produktów oraz technik aplikacji”, które odbyło się w siedzibie firmy w Akwizgranie (Aachen).

To kolejne, wspaniałe szkolenie branżowe, zorganizowane przez firmę kosmetyczną Janssen Cosmetics w Aachen – wieloletniego partnera naszej Uczelni. Pobyt szkoleniowy rozpoczął się i zakończył uroczystymi kolacjami w towarzystwie właścicieli  firmy: Reinharda oraz Ulricha  Janssen.

Studentki podczas szkolenia miały możliwość poznania pełnej struktury oraz właściwości linii kosmetyków i kosmeceutyków firmy Janssen Cosmetics, m.in. DEMANDING SKIN, SKIN REGENERATION czy TREND EDITION SENSITIVE ”SKIN DEFENSE”. Zapoznały się również z nowymi liniami oraz nowościami – luksusowa linia PLATINIUM CARE, linia podkładów MAKE UP LINE. Wykłady zawierały przedstawienie szerokiej gamy produktów do pielęgnacji ciała – linia BODY CARE oraz WELLNES & SPA.

Seminarium obejmowało część teoretyczną i praktyczną. Studentki miały możliwość pod okiem międzynarodowego trenera – Renate Beimel wykonywania zabiegów na twarz i ciało, przy użyciu najnowszych ekskluzywnych linii kosmetyków Janssen Cosmetics. Zwiedzanie siedziby firmy oraz wizyta w DAS SPA było uzupełnieniem szkolenia.

Mimo, że szkolenie rozpoczynało się od wczesnych godzin porannych i trwało do popołudnia, nie zabrakło czasu na wspaniałe atrakcje, pozwalające poznać uczestnikom historyczne miasto Aachen. Zabytki miasta Aachen wraz z legendarną Katedrą, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO w roku 1978, symbolu aspiracji władcy z dynastii Karolingów zachwyciły nasze studentki. Miasto Aachen podobnie jak Kraków było miastem koronacji Królów. Podczas pobytu, studentkami opiekowała się Snezana Radovic menedżer do spraw eksportu, która swoim przyjaznym usposobieniem sprawiała, że atmosfera była rodzinna i niezwykle przyjazna. Szkolenie zakończyło się uroczystą ceremonią wręczenia dyplomów przez Reinharda Janssena. Każda z uczestniczek dodatkowo otrzymała upominek w postaci kosmetyków firmy Janssen Cosmetics.

Jak co roku, Władze Uczelni stanęły przed trudnym wyborem najlepszych dziewięciu studentek kierunku Kosmetologii.

Ostatecznie decydujące znaczenie miała wysoka średnia ocen za poprzedni rok akademicki oraz opinia Instruktora zajęć z pracowni kosmetycznej.

Wszystkim studentkom gratulujemy  wyróżnienia