II Studencka Konferencja Medyczna

W dniu 25 maja w Krakowskiej Wyższej szkole Promocji Zdrowia odbyła się II Studencka Konferencja Medyczna “Neo-stop, czyli jak kontrolować niekontrolowane”. Spotkanie było poświęcone tematyce onkologicznej. We wstępie dr n. med. Magdalena Macko przedstawiła najnowsze statystyki dotyczące zachorowalności na nowotwory. Rosnącą liczba chorych jest najlepszym dowodem na to, jak ten temat jest ważny. Później swoje prace prezentowali studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz KWSPZ.

Niezwykle ciekawą prezentację na temat wykorzystania metody Kinesio Taping w terapii przeciwobrzękowej przedstawił dr Andrzej Markowski, natomiast mgr Magdalena Markowska, fizjoterapeutka Beskidzkiego Centrum Onkologii mówiła o wykorzystaniu techniki HOLD-RELAX z metody PNF w terapii bólu odcinka lędźwiowego pacjentów onkologicznych.

Wśród prac studenckich nagrodzone zostały prace: Aleksandry Krzywonos “Choroba nowotworowa piersi i stan wiedzy kobiet na jej temat”, Katarzyny Mościpan “Rola niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych w procesie nowotworzenia” oraz Sylwii Hennig “Rola i znaczenie marihuany w terapii onkologicznej”. Najlepsze prace po recenzji zostaną opublikowane.

Konf Med ikona