Certyfikaty i wyróżnienia dla KWSPZ

Certyfikaty i wyróżnienie dla  KWSPZ

Certyfikacja uczelni wyższych Akademickiego Centrum Informacyjnego.

 

 

Z satysfakcją informujemy o sukcesach, jakimi zakończył się udział Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w tegorocznych programach certyfikacji uczelni wyższych realizowanych przez Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia jest jedną z nielicznych uczelni na południu Polski nagrodzonych po raz kolejny tytułem Wiarygodna Szkoła 2013 oraz Dobra Uczelnia Dobra Praca 2013i jedyną szkołą wyższą w województwie małopolskim, która otrzymała wyróżnienie w tegorocznym konkursie na Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych” w kategorii woj. małopolskie.

 


Certyfikat „Wiarygodna Szkoła” przyznawany jest tym niepublicznym uczelniom wyższym, które cechuje szeroko rozumiana odpowiedzialność wobec otoczenia, które funkcjonują w zgodzie z prawem i dysponują odpowiednią bazą dydaktyczną, zapewniającą właściwe warunki studiowania.

Program certyfikacji „Dobra UczelniaDobra Praca” skierowany jest do wszystkich uczelni w Polsce (zarówno publicznych, jak i niepublicznych). Celem programu jest popularyzowanie oraz wyróżnianie dobrych wzorców w sektorze szkolnictwa wyższego w zakresie innowacyjnych i kreatywnych działań na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych. Certyfikat przyznawany jest tym uczelniom, które podejmują działania zwiększające atrakcyjność absolwentów na rynku pracy. Działania takie podejmowane są przez Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia poprzez liczne dodatkowe szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe przyszłych absolwentów.

Programy certyfikacji Akademickiego Centrum Informacyjnego cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony polskich uczelni, a także są dobrze rozpoznawalnym znakiem jakości szkół wyższych wśród kolejnych roczników maturzystów.

Programom certyfikacji towarzyszy coroczny konkurs na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną Uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych”. Każda z ocenianych uczelni otrzymuje punkty w kilku kategoriach, m.in.: uczelnia widoczna w Internecie, nowoczesne technologie wykorzystane w dydaktyce, technologie ułatwiające studiowanie i dostęp do wiedzy, tworzenie perspektyw zawodowych. Projekt ogólnopolskiego konkursu dla szkół wyższych ma na celu ocenę stopnia wykorzystania nowoczesnych technologii wspierających proces nauczania, a także zapoznanie się z innowacyjnymi działaniami, realizowanymi w sektorze edukacji wyższej.

Certyfikaty zostały wręczone 20 czerwca podczas gali finałowej w Centrum Konferencyjnym World Trade Center Poznań. W uroczystości wzięła udział mgr inż. Bożena Podobińska – Kierownik Dziekanatu, Specjalista ds. Marketingu i Promocji KWSPZ.

Galeria zdjęć z uroczystości wręczenia certyfikatów