Program szkoleń

 

Projekt zakłada szkolenia z zakresu kosmetyki, kosmetologii i medycyny estetycznej w formie zajęć teoretycznych (25%) oraz praktycznych (75%).

Nasze szkolenie ma pomóc:

  • zapoznać się z nowymi trendami w kosmetyce, kosmetologii oraz medycynie estetycznej m.in. botox, wypełniacze,
  • zapoznać się z nowoczesnym sprzętem do zabiegów kosmetycznych oraz jego możliwościami.

Program szkoleń został opracowany w sposób umożliwiający doszkolenie pracownika sektora kosmetycznego i SPA . Realizacja projektu zdecydowanie podniesie kwalifikacje uczestników/czek (także w zakresie kontaktów z klientem i sprzedaży), zadowolenie klientów, a tym samym rentowność gabinetów w których pracują.

W ramach projektu „Sekrety piękna” chcemy pokazać nowe trendy w kosmetyce, zagwarantować spotkania z trenerami z doświadczeniem praktycznym w sektorze, przedstawić techniki oraz zabiegi stosowane w kosmetyce, zaprezentować sprzęt kosmetyczny, który może ułatwić pracę, a także wymienić się doświadczeniami.

Program szkoleń składa się z następujących bloków tematycznych:

1)      Medycyna estetyczna (10hW; 5hP);

2)      Nowoczesna kosmetologia (10hW; 15hP);

3)      Ekokosmetyka oraz muzykoterapia (10hW);

4)      Kooperacja z klientem (10hW; 10hĆ);

5)      Psychologia sprzedaży (7hW; 3hĆ);

6)      Artdesign wnętrz (5hW);

7)      Aromamarketing (7hW; 3hĆ);

8)      Budowanie swojej pozycji w organizacji (8hW).

W programie przewidziano również warsztaty w grupach z zakresu „Budowanie własnej pozycji w organizacji” uwzględniające kontekst roli kobiety w organizacji, relacji między pracownikami różnych płci, szefami a pracownikami różnych płci oraz zarządzania zespołami różnorodnymi.

Blok Opis
Kooperacja z klientem Zasady porozumiewania się z klientem z wykorzystaniem mowy ciała i komunikacji niewerbalnej. Zasady komunikacji międzyludzkiej poprzez oddziaływanie na podświadomość, rozwiązywanie sytuacji kryzysowych – trudny klient.
Psychologia sprzedaży Nauka techniki sprzedaży opartej na skoncentrowaniu się na kliencie, jako gwarancji stałego zysku. Wpływa na zwiększenie rentowności przedsięwzięcia (gabinetu kosmetycznego, masażu, SPA).
Artdesign wnętrz Nauka o wpływie wystroju pomieszczenia – gabinetu  na samopoczucie i lepszy nastój klientów, a tym samym chęci pozostania dłużej w danym miejscu. Nauka o kolorach, dodatkach, aranżacji wnętrza.
Aromamarketing Nauka o wpływie zapachu na zachowanie i reakcję człowieka poprzez kształtowanie emocjonalnego obrazu otoczenia za pomocą oddziaływania na zmysł powonienia. Umiejętne wykorzystanie zapachu w konsekwencji pozwoli wpłynąć w korzystny sposób  na samopoczucie klienta i jego chęć powrotu do miejsca kojarzonego z miłymi dla niego „doznaniami”.
Medycyna estetyczna a kosmetologia Poszerzenie wiedzy kosmetyczek i kosmetologów o zakres prac wykonywanych przez lekarza medycyny estetycznej – możliwości kosmetyczne przed i po zabiegu medycznym, podtrzymywanie i wspomaganie terapii medycznej poprzez kosmetykę i kosmetologię, wskazanie możliwych płaszczyzn współpracy.
Ćwiczenia w formie pokazowej – kosmetolog, kosmetyczka powinien przynajmniej raz zobaczyć zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej (botox, wypełniacze, mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne itp.) w celu zobrazowania istoty zabiegu, korzyści zabiegowych, możliwych powikłań, co jest niezbędne do podjęcia właściwej współpracy kosmetolog, kosmetyczka i lekarz.
Nowoczesna kosmetologia Wykłady na temat najnowszej aparatury dostępnej na rynku  – porównanie, możliwości, zasady działania itp.  Szkolenia praktyczne w małych grupach dotyczące nowoczesnych technik kosmetycznych/ kosmetologicznych takich jak: mezoterapia bezigłowa, fale radiowe, IPL, oxybrazja, liposukcja kawitacyjna.
Ekokosmetyka Ekokosmetyka – kwiaty, zioła, owoce, warzywa w kremach. Co raz więcej kosmetyków zamiast chemii stawia na naturę. Nie tylko zdrowa żywność podbija rynek. Coraz modniejsze są kremy bez konserwantów. Łagodne dla skóry, przyjazne dla środowiska. Coraz częściej i chętniej sięgamy po kosmetyki wykonane według starych, tradycyjnych receptur, zawierające wyłącznie naturalne, najwyższej jakości składniki.
Muzykoterapia Muzykoterapia (leczenie dźwiękiem), które umiejętnie zastosowane mogą wprowadzić każdego człowieka w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Kompleksowe omówienie wielkich możliwości, jakie dają środki i terapie naturalne stosowane w Kosmetyce i Kosmetologii, da szeroki pogląd na to obszerne zagadnienie.