Specjalności
- Programowanie i organizacja ruchu turystycznego
- Turystyka zdrowotna
Uczelnia jako pierwsza w Polsce opracowała kształcenie na specjalności Turystyka zdrowotna uwzględniając w sylwetce absolwenta jego kompetencje do zaprogramowania i realizacji pobytów turysty (kuracjusza) w miejscowościach uzdrowiskowych wykorzystując naturalne walory przyrodnicze z jednej strony a potrzeby klienta (pacjenta) z drugiej.
Specjalność Programowanie i organizacja ruchu turystycznego daje kompetencje do prowadzenia przedsiębiorstwa turystycznego. Działalność turystyczna dotyczy obszarów Polski i zagranicy.
Charakterystyka kierunku
- Absolwent posiada wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych umożliwiający szybki awans życiowy oraz podejmowanie odpowiedzialnych obowiązków w pracy zawodowej lub społecznej w sferze turystyki i rekreacji.
- Posiada umiejętności organizowania pracy oraz podejmowania przedsięwzięć w sferze turystyki rekreacji, przygotowywania oferty turystycznej i rekreacyjnej dla określanych segmentów rynku a w szczególności turystyki uzdrowiskowej.
- Umiejętności i kompetencje absolwenta kierunku turystyka i rekreacja zgodne są z oczekiwaniami współczesnego europejskiego rynku turystycznego.
Obszar działalności zawodowej
- przedsiębiorstwa turystyczne i hotele
- ośrodki wypoczynkowe, sportowe i rekreacyjne
- centra rekreacji i odnowy biologicznej
- organizacjach i placówkach prowadzących działalność w dziedzinie rekreacji (w stowarzyszeniach kultury fizycznej, domach kultury)
- organizacje społeczne i rządowe zajmujące się organizacją oraz upowszechnieniem turystyki i rekreacji
Rekrutacja przebiega bez przeprowadzania egzaminów wstępnych, a o przyjęciu decyduje kolejność złożenia wszystkich przewidzianych regulaminem dokumentów. System ten umożliwia studiowanie wymarzonego kierunku, bez względu na zdawane na maturze przedmioty. Ilość wolnych miejsc jest ograniczona.
Wymagane dokumenty:
- rejestracja w systemie (zakładka na stronie internetowej www.kwspz.pl – e-rekrut)
- podanie o przyjęcie (wydruk z systemu e-rekrut)
- świadectwo ukończenia szkoły średniej i świadectwo dojrzałości (oryginał lub odpis)
- zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia na danym kierunku studiów – pobierz wzór skierowania na badania i wzór zaświadczenia
- cztery podpisane fotografie o wymiarach 45 mm x35 mm (jak do dowodu osobistego)
- kserokopia dowodu osobistego
- dowód wpłaty wpisowego (kserokopia – oryginał do wglądu)
- umowa o świadczenie nauki. Umowa zostanie podpisana tylko w przypadku dostarczenia kompletu dokumentów.
Rekrutacja rozpoczyna się 1 marca i trwa do 15 września.
ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA
Dokumenty można składać w:
- Dziekanacie KWSPZ – Kraków, AL.A. Grottgera 1
- Bibliotece KWSPZ – Kraków, ul. Krowoderska 73