Dzień Kobiet 2009

Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w Stanach Zjednoczonych. Amerykanki rozpoczęły świętowanie już w 1909 roku. Dwa lata później zwyczaj przywędrował do Europy, najpierw do Austrii i Danii, następnie do Niemiec oraz Polski. Datę 8 marca oficjalnie przyjęto w 1992 r.

Z okazji Dnia Kobiet Przewodnicząca Samorządu Studentów – Justyna Gorlicka zorganizowała dla studentów Krakowskiej Wyższej Szkoły romocji Zdrowia imprezę w Klubie Bakałarz. DZień Kobiet w tym roku przebiegał pod hasłem “Babskie gadanie”. Pierwsze4 trzydzieści Pań otrzymało zestawy ekskluzywnych kosmetyków. Znaczącymi punktami programu były m.in.:

– wykład lekarza ginekologa pt.” ABC – czyli co każda kobieta wiedzieć powinna” oraz

– wykład kosmetologa na temat podstawowych zasad prawidłowej pielęgnacji skóry.

Sporym zainteresowaniem cieszył się niezwykle inspirujący wernisaż fotograficzny stworzony przez krakowskich żaków. Wieczór uświetnił pokaz tańca orientalnego, wzbogacony nauką podstawowych kroków. Dodatkową atrakcją urozmaicającą imprezę był szalonu pokaz mody z myślą przewodnią ” Królowa Secend hand-u”. Podczas zabawy każda z uczestniczek mogła skorzystać z darmowego makijażu oraz z profesjonalnego zbiegu pilęgnacyjnego na dłonie.

Ze studenckim pozdrowieniem Justyna Gorlicka.